جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  05/07/1399
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > علوم انساني > مدیریت

قیمت آی کتاب
240,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

مديريت رسانه هاي الكترونيكي
نويسنده: پيتر پرينگل - مايكل استار
مترجم: علي اكبر فرهنگي
ناشر: سروش
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 600
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 104462


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
با توجه به فناوری های جدید و تغییرات زیاد در عرصه رسانه ها، مدیران اجرایی و همه تصمیم گیرندگان عرصه رسانه، برای رهایی از سردرگمی های حاصل از پیشرفت ها، می خواهند و تغییرات و تاثیرات آن را درک کنند تا بتوانند تصمیماتی مطابق شرایط بگیرند.

این اثر با هدف آماده سازی مدیران رسانه ها در آینده تدوین شده است تا آن ها با پیچیدگی های که از مشخصات محیط رسانه های الکترونیکی روز است؛ آشنا شوند. فصل اول "مدیریت ایستگاه رادیو تلویزیونی"، نویسندگان این اثر مدیریت را به عنوان فرایند برنامه ریزی، سازمان دهی، نفوذگذاری و نظارت به منظور تحقق اهداف سازمانی از طریق استفاده هماهنگ از منابع انسانی و مادی سازمان تعریف می کنند و معتقدند مدیر سازمان رادیو تلویزیونی در اجرای وظایف خود در نقش های بین فردی، اطلاعاتی و تصمیم گیری ظاهر می شود و به مهارت های فنی، انسانی و مفهومی همراه با ویژگی های فردی نیاز دارد.

فصل دوم با عنوان "مدیریت مالی"، به بررسی عملکرد حسابداری، گزارش مالی که به مدیران تسلیم می شود، روش های آماده سازی چنین گزارش هایی و معانی واژه های تخصصی مالی مورد استفاده در رسانه های الکترونیکی می پردازد.

فصل سوم به "موضوع منابع انسانی" اختصاص دارد که برای یک ایستگاه رادیو تلویزیونی ارزش و اعتبار بسیار دارد. مدیریت منابع انسانی به انجام همه امور مربوط به کارکنان از جمله آشنا کردن آن ها با محیط کار، کارآموزی و بهبود تخصص ها و پیشرفت علمی و عملی کارکنان، جبران مخارج و هزینه ها و ایمنی و سلامت و روابط کارکنان موظف است.

نویسندگان در فصل چهارم با عنوان "برنامه ریزی پخش در ایستگاه های رادیو تلویزیونی"؛ مسائل مرتبط با پخش، نقش واحد برنامه ها و مسئولیت های مدیر برنامه ها و کارکنان، انواع برنامه ها رادیو تلویریونی و منابع تامین راهبردهایی که برای پخش آن ها حداکثر تاثیرگذاری به کار رفته می شود و ... پرداخته اند.

فصل پنجم "فروش زمان تبلیغات" به وظایف اداره فروش و مسئولیت ها و ویژگی کارکنان این اداره و فروش زمان به آگهی دهندگان محلی، منطقه ای و ملی و روش های تحقیق و کاربرد تحقیق در فروش می پردازد.

فصل ششم "تبلیغات و بازاریابی شبکه های رادیو تلویزیونی" به مسئولیت ها و ویژگی های مدیر تبلیغاتی و بازاریابی و تهیه طرح تبلیغاتی و اهداف و روش های تبلیغاتی موثر بر بینندگان و شنوندگان برنامه های ترویج فروش می پردازد.

در فصل هفتم "مقررات پخش برنامه های رادیو تلویزیونی" خوانندگان با شرایط صدور مجوز از طریق کمیسیون ارتباطات فدرال و نحوه گزارش دهی به آن و سیاست های کمیسیون ارتباطات فدرال در خصوص مالکیت، برنامه ها، اعلان ها، آگهی های بازرگانی و مقررات کمیسیون ارتباطات فدرال در خصوص ابتذال، خشونت، مسابقه ها، فریب کاری و تبلیغات سیاسی آشنا خواهد شد.

در فصل هشتم "مدیریت سامانه تلویزیونی کابلی" به فرایندهای اعطای مجور و تجدید آن، مسئولیت ها و کارکردهای مدیریت با توجه خاص به برنامه ریزی، اوضاع اقتصادی، بازاریابی و تبیلغ، افزایش درآمد و نقش کالاها و خدمات دیجیتال و فضای نظارتی که سامانه های کابلی در آن کار می کنند می پردازد.

در فصل نهم "مدیریت ایستگاه رادیو تلویزیونی عمومی"، سازمان دهی و چارچوب رادیو تلویزیون های عمومی ایالات متحده و وظایف اصلی مدیریتی که مدیران ایستگاه رادیو تلویزیونی عمومی انجام می دهند و مشکلات و روش های مقابله با مشکلات پیش روی و تفاوت و شباهت ها در عملیات رادیو تلویزیون خصوصی و عمومی مورد توجه است.

در فصل دهم "ورود به عرصه رسانه های الکترونیکی"، خوانندگان می توانند از چگونگی یافتن شغل هایی که ظرفیت های مدیریتی دارد و روش های یافتن املاک، تامین بودجه خرید و اجرای فرایندهای قانونی برای خریداری شبکه فعال آشنا شوند.


كتاب هايي در اين زمينه

مسئولیت اجتماعی شرکتی برای منابع انسانی
   

مذاکره ناب ؛ رویکردی جدید در فنون مذاکره
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

استارت آپ ؛ نوپای هفت روزه ؛ کتاب سخنگو
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

رئیسان،رهبران،شما کدامید؟
   

رهبری برجستگان
   

چگونه از کار و زندگی خود لذت ببریم
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308