جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  30/10/1397
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > ادبيات > داستان هاي خارجي

مادام بواری
نويسنده: گوستاو فلوبر
مترجم: محمد مهدي فولادوند
ناشر: جامي
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 416
اندازه كتاب: رقعی جلد سلفون - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 3
کد کتاب: 118590

فروخته شد - موجود نمی باشد

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
مادام بوواري نخستين اثر گوستاو فلوبر، نويسنده نامدار فرانسوي است كه به عنوان يكي از برجسته‌ترين آثار او به شمار مي‌آيد. فلوبر بعد از نوشتن اثري به نام وسوسه سن آنتوان از دوستان منتقد خود، ماكسيم دوكان و لويي بونه، دعوت كرد تا داستان را براي آنها بخواند، ولي آن دو، داستان را اثر بدي برشمردند و به او پيشنهاد كردند كه داستان ديگري درباره دلونه، از آشنايان آنها، بنويسد. بر اين اساس، فلوبر شروع به نوشتن داستان مادام بوواري كرد و سعي كرد كه داستان بر اساس شخصيت‌هاي واقعي بنويسد و با استفاده از مشاهدات و ذهن خود وقايع را در طول داستان گسترده كند. براي مثال اما بوواري همسر دلونه است.

نگارش مادام بوواري از سپتامبر ۱۸۵۱ تا آوريل ۱۸۵۶ به مدت پنچ سال در كرواسه طول كشيد. در اين مدت فلوبر روزانه بيش از چند خط نمي‌نوشت و مرتب مشغول ويرايش نوشته‌هاي پيشين بود و هر آنچه را كه بر كاغذ مي‌آورده‌است با صداي بلند براي خود مي‌خواند. او براي غنا بخشيدن به داستان علاوه بر بيان داستان اصلي، به بيان چند خاطره و چگونگي ارتباطش با لوييز كوله پرداخته است. او كه بسيار با شخصيت مادام بوواري هم‌ذات‌پنداري مي‌كرده‌است، در نامه‌اي گفته‌است كه هنگام نوشتن صحنه سم‌خوردن اما بوواري، مزه آرسنيك را در دهان خود احساس مي‌كرده‌است.

اين كتاب دريايي از مشاهدات و مطالعات دقيق روانكاوي است كه به صورتي فشرده و به سبكي كه در آن با شكوه و زيبا و ساده و بي پيرايه است به رشته تحرير در آمده است . رئاليسم فلوبر در اين اثر گيرا فقط يك گرده برداري ساده از ظواهر سطحي نيست بلكه او در خصوصيات قهرمانان داستان خود به قدري دقيق مطالعه كرده است كه همه ايشان با وجود ابتذال و حقارت ذاتي كاملاً مشخص و ممتاز جلوه مي كنند . خلق شخصيت مادام بواري بدون شك يكي از عالي ترين موفقيت هاي فلوبر است .


كتاب هايي در اين زمينه

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان

پیگیری و سفارش تلفنی
88398811
88318734