جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  05/07/1399
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > ادبيات > داستان هاي فارسي

خانه ادريسیها
نويسنده: غزاله عليزاده
ناشر: توس
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 630
اندازه كتاب: رقعی جلد سخت - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 7
کد کتاب: 348

فروخته شد - موجود نمی باشد

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
در ميان قصه‌نويسان مطرح معاصر غزاله عليزاده پايگاهي ويژه به خود دارد هرچند كه از عمر دراز و طبيعي بي‌بهره ماند (بهمن ۱۳۲۷ ـ ارديبهشت ۱۳۷۵) اما آثارش طالعي ماندگار خواهد داشت.

غزاله زندگي را نبض برآمدن را در نوشتن مخيل پويا دنبال كرد و از آنجا كه معتقد بود: «خود اصل من همان خود داستان‌سراست» در هر وضعيت و موقعيتي كه قرار مي‌گرفت، اين كلمات بود كه در ساخت قصه و داستان واگوي دنياي اثيري نگاهش مي‌شد.

غزاله‌ گاه نثري روشن و تراش داده شده دارد و كندوكاو در قصه‌هاي كوتاه و داستان‌هاي بلندش اين نكته را به خواننده و نوشته‌هايش بر مي‌تابد كه اگر درد ناخواسته و مرگ زودرس سراغ اين بانوي نويسنده را نمي‌گرفت چه‌بسا از تخيل خلاق و چشم نوشتارش، آثار با ارزش ديگري بر دفتر و كارنامه زمانه ما مي‌افزود.

غزاله در داستان‌هاي كوتاه و بلندش معمار الگوهاي دروني و بيروني آن قضايي است كه نهايت‌نگر به ناكجا دارد و آنچه از ذهن متخيل و باورنگاه‌هايش به دور و بر خويش و جهان ناشناخته است، بيرون از متن «من» و «ما» و جامعه انساني نيست كه در وجه قومي، او نقاشي چيره‌دست مي‌نمايد، روايت مي‌كند، چون مادربزرگي كه پاي خانواده‌اش پير شده و از آينده همه نگران است.

غزاله در «موقعيت اضطراب» قلم مي‌زند و در مه انبوهي كه او نيز گرفتار آن است، دلشوره‌هاي دور و نزديك آرامش نمي‌گذارد و از همين گذر و عبور معصومانه است كه از «ندبه تكرار» به «تكرار ندبه» وانمانده و قصه‌گوي مغموم تا ناكجاي ادراك شخصي است. با نگاه از دريچه ممكن آثارش را مي‌نويسد و آنگونه مي‌زيد و تن به مرگ مي‌سپارد كه بيرون از كلامش نبوده است. «م. دوست»


كتاب هايي در اين زمينه

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308