جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  29/11/1397
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > كتابهايي كه در زندگي بايد خواند > ادبيات كلاسيك

ارباب حلقه ها 1 ؛ ياران حلقه
نويسنده: جي. آر. آر. تالكين
مترجم: رضا عليزاده
ناشر: روزنه
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 798
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 7
کد کتاب: 4204


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
ياران حلقه

جان رونالد تالكين، نويسنده و محقق انگليسي در 1892 به دنبال آمد. او در دانشگاه آگسفورد تحصيل كرد و در جنگ جهاني اول شركت داشت.
سپس صاحب كسري استادي ادبيات و زبان انگليسي و آنگلو ساكسون در دانشگاه آگسفورد شد. وي با سه گانه حماسي و بديع خود« ارباب حلقه ها» به شهرت رسيد .

او نوشتن « ارباب حلقه ها » را زماني آغاز كرد كه هنوز مشغول تحصيل بود ذر آن دوران كتاب« هابيت» 1937 را نيز نوشت كه به منزله ي مقدمه اي براي « ارباب حلقه ها» است شخصيت اصلي «هابيت» فردي است به نام « بيلب بگينز» كه از زندگي راحت و بي دغدغه خود دست شسته و به همراه « گندالف» جادوگر و گروهي « دوراف» حفره گرم و نرم هابيتيش را به قصد ماجراجوئي ترك مي كند. او در طول اين سفر پر ماجرا قابليتهايي از خود نشان مي دهد كه خودش را نيز متعجب مي كند .

« هابيت» و « ارباب حلقه ها» با قدرت تخيل شگفت آور نويسنده پايه و اساس بسياري از آثار علمي - تخيلي در قرن بيستم بوده است . مي توان رد پاي تخيلات و افسانه هاي تالكيني را در آثار سينمايي چون« جنگ ستاره ها» نيز ديد تالكين در 1973 در گذشت.

« زيبايي هايي در اين كتاب هست كه به سان شمشير مي شكافد و همچون فولاد سرد مي سوزاند » دو برج داستان تك تك ياران حلقه را پس از پراكنده شدن باز مي گويد ، و با فرارسيدن تاريكي بزرگ و در گرفتن جنگ حلقه خاتمه مي يابد .

به گفته خود او ، هدف از اين ضمايم پركردن برخي شكاف ها در متن داستان است و شامل تاريخچه پادشاهان و فرمانروايان ، سالشمار وقايع مهم در دوران هاي اول و دوم و سوم ، و نيز دغدغه هاي زبان شناختي وي درباره زبان هاي باستاني و رايج سرزمين ميانه و از جمله زبان الفي است .

كتاب هاي او هابيت ، ماجراهاي تام بامباديل ، مي رود راه پيوسته تا آن سو و شاهكارش تريلوژي فرمانرواي حلقه ها از جمله كتاب هاي مشهور و پر طرفدار جهان هستند .


كتاب هايي در اين زمينه

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان

پیگیری و سفارش تلفنی
88398811
88318734