جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  06/11/1398
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > هنر > سينما و تئائر

قیمت آی کتاب
48,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

نقش آبي سيمين
نويسنده: زاون قوكاسيان
ناشر: چشمه
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 218
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 4696

در حال حاضر یک جلد در فروشگاه موجود است

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
فاطمه خانم معتمد آريا آكتريس سينما

اين مجموعه را آيينه اي بگيريد كه در برابر چهره معصوم و چشمان نافذ و هوشمند فاطمه معتمد آريا قرار داده ايم .

در اين كتاب گذشته از گفت و گويي مفصل و آشناساز، كه زاون قوكاسيان با وي انجام داده است ، « ديگران » درباره معتمد آريا سخن گفته اند ؛ « ديگران » ي نه چندان بيگانه با دنياي او ، همه اهل آن سوي صحنه سينما و تئاتر ، كه حرمت و شناخت خصلت هاي شخصي و ارزش هاي حرفه اي فاطمه را قلم در دست گرفته اند و از او چهره اي پرداخته اند در مجموع دوست داشتني و ستودني .

نقش آبی سیمین اولین کتاب درباره‌ی یک هنرپیشه‌ی زن ایرانی است که تاکنون منتشر شده است. در این کتاب شانزده هنرمند که برخی از آن‌ها با فاطمه معتمد‌آریا در سینما و تئاتر همکاری داشته‌اند و نیز گروهی از نویسندگان و منتقدان ایرانی و خارجی از ویژگی‌های هنرمندی می‌گویند که با دو دهه سابقه‌ی بازیگری در سینما و تئاتر و نمایش عروسکی و به یادگار گذاشتن فیلم‌ها و آثار ماندگار همچنان ستاره‌ای خلاق و در اوج است.

هنرمندانی هم‌چون مهدی فخیم‌زاده کارگردان با سابقه و نامی در سینما و مانی حقیقی کارگردان متفاوت و ‌بازیگرانی هم‌چون آتیلا پسیانی و پرویز پرستویی که بازیگران شاخص سینمای امروز می‌باشند از زوایای گوناگون به تحلیل و بررسی هنر فاطمه معتمدآریا در عرصه‌ی بازیگری سینما و تئاتر پرداخته‌اند.

بهروز غریب‌پور کارگردان تئاتر و نمایش‌های عروسکی و نصرت کریمی این پیش‌کسوت نمایش‌های عروسکی و... هم با نوشته‌های خود در این مجموعه از دریچه‌ای دیگر به جهان بازیگری معتمدآریا نظر انداخته‌اند. نوشته‌هایی از نظام‌الدین کیانی صدا بردار و حسن ملکی، منتقد هنری و همکاران دیگر معتمدآریا بخش دیگر مجموعه نقش آبی سیمین را تشکیل می‌دهد که خواننده را به شناختی دقیق‌تر و آگاهانه‌تر از شخصیت این هنرمند برجسته می‌رساند.

جمشید ارجمند منتقد و نویسنده، احمد بیگدلی و علی خدایی نویسندگانی‌اند که از خلاقیت‌های معتمدآریا در عرصه‌ی سینما و تئاتر می‌نویسند و در کنار آنان دو منتقد سینمایی رُز عیسی و مهرناز سعیدوفا در نوشته‌هایی از آن سوی جهان نگاه و برداشت خود را از بازیگری معتمدآریا ارایه می کنند. و بالاخره زاون قوکاسیان در گفت‌گوی طولانی که به قول خودش این گفت‌گوها با سیمین «خانواده و دوستان نزدیک معتمد‌آریا او را با این نام صدا می کنند.» در چهار نشست انجام شد و به اندازه‌ی یک سال زمان برد.

نقش آبی سیمین کتابی درباره‌ی فاطمه معتمدآریا و اولین کتاب سینمایی درباره‌ی یک هنرپیشه‌ی زن خلاق، هنرمند و آگاه ایرانی است که همچنان در اوج می‌درخشد.


كتاب هايي در اين زمينه

گاو
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

میراث
   

حکایت مردان خاکستری سینما ؛ يك روستايي در لاله زار
   

فنون بازيگري در تئاتر و سينما
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

دي وي دي سينماي مستند ايران
   

زندگي و فيلم هاي خسرو شكيبايي
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308