جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  29/01/1398
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > ادبيات > اساطير و افسانه ها

پيامبر آريايي
نويسنده: اميد عطائي فرد
ناشر: عطائي
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 600
اندازه كتاب: وزیری جلد سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 4
کد کتاب: 58709

فروخته شد - موجود نمی باشد

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
ريشه هاي ايراني در كيش هاي جهان

پيامبر آريايي كتابي است در باره راز آميز ترين چهره تاريخ ايران و جهان. فرزانه اي كه از يك سو فرهنگ ودايي و اوستايي را فراز بخشيد و از سوي ديگر، دانشمندان يوناني در پيشگاهش ، شاگردوار زانو زدند.

دامنه ديدگاههاي او در درازناي تاريخ، فرهيختگاني چون فردوسي و حافظ و سهروردي را در بر گرفت و فروزه هايش به گونه اي بس شگفت انگيز در تند باد زمانه، همچنان روشني بخش انديشمندان ماند. آن نابغه بي همتا ، بنيانگزار فلسفه، عرفان، و حتا شعر و نمايشنامه به شمار مي رود.

از دانش و بينش چنان ژرفي برخوردار بود كه چهان شرق، او را حكيم، و جهان غرب او را افسونگر(مجوس/Magic) مي خواندند. از فيساغورس و افلاتون تا هگل و نيچه، ستايگر وي بودند.

اما پيامبر آريايي، اين بزرگترين چيستان تاريخ، تا كنون پژوهشگران را در پس برده ها ي راز، پرسان و حيران به جاي نهاده است، زيرا زمان، مكان و جهان بيني او همچنان ناشناخته و يا همراه با كژ بيني مي باشد.

براي نخستين بار در پهنه پژوهش هاي اوستا شناسي، خوانندگان با يافته هاي نويني آشنا مي شوندكه دگرگوني و گام بزرگي است در شناخت بنيادهاي علوم انساني. اين كتاب كوششي است براي پاسخگويي به رمزهاي ناگشوده و پايان دادن به چندگانه نگري و كشاكش پژوهشگران، و بي گمان، خواننگان را سرشار از شوق وشگفتي خواهد كرد.


كتاب هايي در اين زمينه

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب