جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  23/09/1397
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > پزشکی و سلامت > تغذیه

قیمت آی کتاب
224,100 ریال
قیمت کتاب
249,000 ریال (10% تخفیف)

شما آن چيزي هستيد كه مي خوريد
نويسنده: گيليان مك كيت
مترجم: نيكناز رياضتي
ناشر: نسل نوانديش
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 329
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 3
کد کتاب: 74152


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
يك برنامه غذايي خوب، هسته مركزي سلامتي است

اينكه كدام مواد غذايي در وعده‌هاي روزانه، مي‌تواند بهترين انتخاب براي داشتن رژيمي مناسب باشد را همه شما كمابيش مي‌دانيد اما نكته اساسي اينجاست كه عدم‌رعايت بهداشت در انتخاب غذاهايي كه مي‌خوريد، مي‌تواند به سلامتي شما آسيب بزند و اين مهم‌ترين موضوعي است كه بايد به آن توجه كنيد چرا كه بنا به يك ضرب‌المثل انگليسي، شما آن چيزي هستيد كه مي‌خوريد!

در اين ميان به‌دليل تنوع مواد غذايي كه هر يك شيوه خاص نگهداري خود را دارد، بهتر ديديم كه به مهم‌ترين مواد غذايي كه ممكن است در برنامه روزانه شما وجود داشته باشد، بپردازيم.

ميوه‌ها و سبزي‌ها اولين گروهي هستند كه به آنها مي‌پردازيم چراكه براساس توصيه متخصصان تغذيه بهتر است 5 وعده ميوه و سبزي در برنامه غذايي روزانه شما وجود داشته باشد.

مهم‌ترين نكته در رابطه با ميوه‌ها و سبزي‌ها هم به دقت در شست‌وشوي آنها بر مي‌گردد. در رابطه با ميوه‌ها بهتر است شست‌وشو طوري صورت بگيرد كه ميوه‌هايي نظير سيب، هلو، زردآلو و خرمالو را بتوان با پوست خورد تا از ويتامين‌ها و مواد مغذي موجود در لايه‌هاي نزديك به سطح در آنها بهره‌مند شد.

در مورد ميوه‌هايي مثل پرتقال، كيوي و انار كه پوستشان كنده مي‌شود هم باز بايد سطح ميوه با آب، تميز شود تا آلودگي‌ها در تماس با دست فرد و گوشت ميوه به بدن انتقال نيابد. در اين ميان تنها خيار است كه همه كارشناسان معتقدند بهتر است به‌دليل تجمع‌يافتن سموم در پوست آن، بدون پوست مصرف شود.

سبزي‌ها و به‌خصوص انواعي از آنها كه تازه مصرف مي‌شوند (مثل سبزي خوردن) از جمله مواد‌غذايي بسيار مفيدي هستند كه بايد در رژيم غذايي خانواده‌ها وجود داشته باشند. در مورد سبزي‌هاي خام، اگر مراحل ساده ضدعفوني طي شود، مشكلي پيش نخواهد آمد؛ براي اين كار هم لازم است ابتدا گل‌و‌لاي سبزي‌ها جدا شود، سبزي‌ها به ‌مدت چند دقيقه در آب حاوي چند قطره مايع ظرفشويي قرارداده شوند (اين كار به‌ دليل كم كردن كشش سطحي آب، تخم انگل‌ها را جدا خواهد كرد) و پس از آبكشي كه كف آنها بيرون رفت مقداري مايع ضد‌عفوني (محلول پركلرين يا ساير مواد مشابه كه در داروخانه‌ها موجود است) به آن اضافه شود ( به‌ مدت نيم ساعت در اين حالت بماند)، سپس مي‌توانيد سبزي را دوباره آبكشي كرده و مصرف كنيد. البته اين نكته را هم بايد يادآور شويم كه هرگز از چاقويي كه از آن براي بريدن گوشت استفاده كرده‌ايد براي خردكردن سبزي استفاده نكنيد و براي سبزي‌ها چاقوي جدا داشته باشيد.


كتاب هايي در اين زمينه

رژيم جي ال ؛ رژيم غذايي بر پايه اندازه گلوكز
   

اصول طب غواصی
   

تغذیه طبیعی مهمترین مسئله جهان ؛ جلد چهارم
   

راهنمای همگان برای درمان طبیعی
   

اصول نبض خوانی در آیورودا ؛ دقیق ترین روش تشخیص بیماری ها
   

آشپزی با استاد ؛ بیش از 200 دستور آشپزی گیاهی با استاندارد جهانی
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان

پیگیری و سفارش تلفنی
88398811
88318734