جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  06/03/1399
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
مدیریت مقالات > گزارشات

" تبليغ "حلقه مفقوده پخش كتاب در ايران
گروه: گزارشات
منبع: مهر

" تبليغ " براي كتاب ، يكي از پر زحمت ترين و مشكل آفرين ترين عرصه ها در توزيع كتاب است و اگر اين مساله به شكلي در آيد كه تبليغ همه كتابها امكان پذير باشد ، برخي از مهم ترين مشكلات توزيع رفع مي شود.

امير نيك سرشت با بيان اين مطلب افزود : مهمترين مشكل كتابخواني به توزيع و بازاريابي باز مي گردد؛ تبليغ كتاب مي تواند بستري را فراهم كند كه نياز به كتابخواني را در ميان مردم افزايش دهد ، مانند اتفاقي كه در مورد كالاهاي مصرفي مي افتد و تبلغيات براي اين نوع توليدات بازار به وجود مي آورد در حوزه نشر و كتاب هم مي توان از طريق تبليغات مردم را به كتابخواني تحريص كرد.

وي در ادامه افزود : هزينه هاي تبليغ كتاب در ايران بسيار بالاست و ناشران توان پرداخت اين مبالغ را ندارند ، اطلاع رساني درباره كتاب در مطبوعات ، راديو ، تلويزيون و ديگر رسانه هاي هزينه هاي سرسام آوري دارد كه صنعت نشر ايران از پرداخت آنها ناتوان است.

مدير نشر مكيال در ادامه افزود : نشريات پرتيراژ كشور هم براي تبلغ كتاب هيچ سوبسيدي اختصاص نمي دهند و اگر ناشري بخواهد آگهي انتشار كتابي را در روزنامه كثيرالانتشار بپردازد ، بايد مبالغ زيادي به حساب آنها واريز كند. دراين ميان ناشران بخش خصوصي و افرادي كه كتاب مذهبي چاپ مي كنند از امكانات كمتري برخوردارند.

وي ترويج فرهنگ مطالعه را هم در خدمت تبليغ كتاب ارزيابي كرد و افزود : متاسفانه رسانه هاي ديداري و شنيداري ما بيش از آنكه مردم را به مصرف گرايي و خريد كالاهاي غير فرهنگي تشويق مي كنند به همان اندازه خدمت فرهنگي انجام نمي دهند.

اين ناشر درادامه ياد آورد شد : تعرفه هاي تبليغ كتاب در صدا و سيما بسيار گران است و برخلاف آنچه كه اعلام شد تاكنون هيچ تغييري در پرداخت اين تعرفه ها رخ نداده است و همچنان اگر متقاضي تبليغ كتاب در صدا و سيما باشيم ، همان مبالغي را كه بر اساس تعرفه ها براي تبليغ چيپس و پفك دريافت مي كنند را براي كتاب هم بپردازيم .

   
راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308