جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  30/06/1402
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
مدیریت مقالات > روانشناسي عمومي

رشد اجتماعي در دختران و پسران ؛ دو جنس و هشت تفاوت
گروه: روانشناسي عمومي
نویسنده: پوريا كبيري

دخترها و پسرها از همان كودكى تفاوت هاى خود را بروز مى دهند. اين تفاوت ها مربوط به رفتارها و علايق آنها مى شود.

* ناراحتى: پسرها موقع عصبانى شدن پرخاشگرى مى كنند، آنها شروع به لگد زدن، ضربه زدن و فرياد زدن كرده و با اين رفتارها مخالفت خود را نشان مى دهند. دخترها در اين مواقع قهر و گريه كرده يا با كلمات و جملات، اعتراض شان را بيان مى كنند.

* استقلال: دخترها زودتر از پسرها استقلال و بى نيازى شان را نسبت به ديگران نشان مى دهند و كارهاى شخصى شان را زودتر انجام مى دهند ولى پسرها تنبل تر بوده و وابسته تر هستند.

* ماجراجويى: پسرها ماجراجوتر هستند به همين علت در انجام كارها با ريسك بالاترى اقدام مى كنند ولى دخترها محتاط تر هستند.

* همكارى: براى شركت در كارهاى گروهى، دخترها سريع تر وارد ميدان مى شوند. آنها به سرعت خود را با محيط اطراف و اطرافيان خود مطابقت مى دهند و شروع به همكارى مى كنند.

* بازى: پسرها بازى هاى پرجست وخيز و پرزد و خورد را دوست دارند. آنها دوست دارند بازى هايى را انتخاب كنند كه مربوط به خارج از خانه باشد ولى دخترها بازى هاى آرام و بى سر و صدا را بيشتر دوست دارند.

* لباس: دخترها لباس هاى صورتى و زرد و قرمز را بيشتر دوست دارند ولى پسرها علاقه شان به رنگ هاى آبى و سرمه اى و سبز معطوف است.

* ذات: ذات دخترها و پسرها با هم تفاوت دارد و به همين علت است كه در برخورد با رويدادها به صورت متفاوتى عمل مى كنند. حتى در دوران باردارى هم ترشح هورمون ها متفاوت است و وقتى مادرى فرزند پسر باردار است ترشح هورمون تستسترون بيشتر است.

* تربيت: واكنش هاى تربيتى والدين در برابر فرزندان دختر و پسر با هم فرق دارد. حتى هدايايى كه موقع تولد يا مناسبت هاى ويژه توسط والدين خريده مى شود، نشانگر بحث جنسيتى آنان است.

   
راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837