جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  09/03/1399
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
مدیریت مقالات > گزارشات

۵۹ سال از قلعه حيوانات گذشت
گروه: گزارشات

امسال ، ۵۹ سال از انتشار « مزرعه حيوانات» اثر جرج اورول مي گذرد.
انتشار اين كتاب به دليل بحران كاغذ ناشي از جنگ جهاني دوم و بمباران خانه اورول در لندن مدتها به تعويق افتاد، تا اينكه سال ۱۹۴۵، با لاخره طلسم شكست. اورول با زحمت فراوان دست نوشته هايش را از ميان خاك و سنگ خانه ويران شده اش بيرون كشيد و كاغذهاي خاك آلود و بعضا پاره را تحويل تي. اس. اليوت داد كه آن روزها مشاور انتشارات هيراند فير بود.
نامه تي. اس. اليوت مشابه نامه هاي قبلي ناشران بود:« هر چند طنز مطلوب و گزنده اثرشما با جاناتان سوئيفت و گاليور برابري مي كند اما به دليل شرايط موجود و مضمون ضد شوروي انتشار آن را به صلاح نمي دانم .»
استالين، روزولت و چرچيل در تهران بودند و صلاح نبود روسيه هم پيمان را در برابر هيتلر تضعيف كنند. كتاب درست زماني منتشر شد كه جنگ سرد ميان شرق و غرب آغاز شده بود.
اورول در اسپانيا عليه فاشيسم جنگيده بود و چيزي نمانده بود كه كشته شود. او تنها دليلش را از نوشتن مزرعه حيوانات مقابله با تاثيرات منفي اسطوره شوروي و جنبش سوسياليستي غرب مي دانست. اورول در صف كساني بود كه دوست داشت « ديكتا تور بزرگ» چارلي چاپلين را در سراسر انگلستان به نمايش در بياورد. كتاب او در بسياري از كشورها به آتش كشيده شد و هنوز بسياري از روس ها از خواند نش امتناع مي كنند.


جمله معروف « همه در برابر قانون برابرند، اما بعضي ها برابر ترند» از اين كتاب اين روزها يكي از ضرب المثل هاي رايج كشورهاي اروپايي است.
اين كتاب بارها در ايران تر جمه شده است ، اما اول بار توسط مهشيد امير شاهي به فارسي بر گردانده شد.

   
راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308