جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  13/04/1399
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
مدیریت مقالات > گزارشات

داستان هاى ۲۰ نويسنده جهان به انتخاب نادين گورديمر
گروه: گزارشات
منبع: سينا

بزرگان نويسنده جهان آثارشان در كتابى كنار هم منتشر مى شود.به گزارش سينا از منابع خبرى اينترنتى «نادين گورديمر» برنده جايزه نوبل ادبيات مجموعه داستان هاى كوتاهى از بيست و يك نويسنده مطرح دنيا را جمع آورى مى كند.

گورديمر در كتاب «روايت قصه هاب» از نويسندگانى چون ماركز، وودى آلن، آرتور ميلر، مارگارت اتوود خواسته تا داستانى را براى اين مجموعه بفرستند.او مى گويد: «اين كار را كردم تا بزرگ ترين داستان نويسان كوتاه جهان را گرد هم جمع كنم.»گورديمر اين كار را به مانند آهنگساز معروف «بونو» انجام داده است كه همواره از آهنگسازان معروف درخواست مى كند تا آهنگ خلاقانه اى را باهم در يك آلبوم ارائه دهند.

او معتقد است هرچند نويسندگان تاكنون اين كار را انجام نداده اند اين كتاب مى تواند شروعى باشد.توجه و تاثيرگذارى بر مسئله ايدز نيز از نكات قابل توجه در چاپ كتاب است اما وجه تبليغى در اين زمينه وجود ندارد و به گفته گورديمر كتاب براى اين جمع آورى شده است كه خواننده لذت ببرد. گورديمر براى اين كار به ۲۰ نويسنده نامه نوشته و درخواست داستان هاى جديد كرده است. ۵ نفر از نويسندگان اين كتاب برگزيده جايزه نوبل هستند.

برخى از آنها دوستان گورديمر و برخى ديگر كسانى هستند كه او آنها را به عنوان نويسنده مطرح قبول داشته است.گورديمر مى گويد: اين كار مثل نامه نوشتن و گذاشتن در بطرى و فرستادن به دريا است. اما همه به آن جواب مثبت دادند. او در سفرى كه به كوبا داشت با ماركز ملاقات داشته و داستانى را دريافت كرده است.ماركز داستان خارق العاده اى درباره سناتورى كه ۶ ماه و ۱۱ روز به پايان زندگى اش مانده نوشته است كه زن مورد علاقه اش را پيدا مى كند.آرتور ميلر داستانى به نام «بولداگ» و اتوود درباره زندگى كسى كه بيش از ۱۵۰ سال دفن شده است نوشته است.

اين كتاب قرار است همزمان در كشورهاى آمريكا، انگليس و آفريقاى جنوبى به زبان انگليسى منتشر شود.همچنين اين كتاب به زبان هاى پرتغالى، اسپانيايى، مجارى، آلمانى، ايتاليايى، چينى و ژاپنى منتشر مى شود.

   
راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308