جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  31/01/1403
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > علوم انساني > اقتصاد - بازرگاني

قیمت آی کتاب
126,000 ریال
قیمت کتاب
140,000 ریال (10% تخفیف)

خرید تلفنی

چگونه از کار و زندگی خود لذت ببریم
نويسنده: ديل كارنگي
مترجم: مهستی دهباشی
ناشر: پل
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 284
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2
کد کتاب: 116236


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
«راز سقراط» یکی از مواردی است که در کتاب دیل کارنگی به آن پرداخته شده و آن این‌که «هنگام بحث و تبادل نظر با مردم با صحبت درباره موارد اختلافتان شروع نکنید بلکه با تاکید بر نکاتی که برآنها توفق دارید آغاز کنید و این ذتاکید را ادامه دهید.»

این کتاب به ما کمک می‌کند تا به ارزیابی نظر و ایده خود نسبت به زندگی و نوع کارمان بپردازیم و پس از ان به بازتولید نیروهای خود رو آوریم. با این روش متوجه می‌شویم تا چه اندازه با توان و استعدادهای خود آشنا هستیم و چقدر از استعدادهای خود بهره می‌بریم؟

این کتاب در چهار بخش نوشته شده ؛ «هفت راه رسیدن به آرامش و شادی»، نخستین بخش کتاب است. در این بخش به عادات خوبی که هنگام کار از خستگی و اضطراب جلوگیری می‌کند اشاره شده؛ همچنین نویسنده آورده چه عواملی باعث بروز خستگی می‌شوند و در برابر انها چه باید کرد؟ با مطالعه این بخش تا اندازه‌ای می‌توانیم خود را بیابیم و در وهله نخست با خودمان صادق باشیم.

عنوان بخش دوم این کتاب، «تکنیک‌های اساسی در رفتار با مردم» است. در این قسمت آمده«فقط یک راه وجود دارد تا کاری را که از کسی می‌خواهید، انجام دهد... و آن ایجاد علاقه و تمایل برای انجام آن کار در فرد مورد نظر است و راه دیگری وجود ندارد.» حالا چطور می‌توان در فردی ایجاد علاقه کرد تا کاری را انجام دهد؟ برای پی‌بردن به این رمز و راز، کتاب«چگونه از زندگی و شغل لذت ببریم؟» را بخوانید.

سومین بخش کتاب به «روش‌هایی برای همراه داشتن تفکر دیگران با خود» اختصاص دارد. دیل کارنگی معتقد است«بسیاری از افراد از توانایی ورود به دژ عقیده‌های یک فرد، شانه به شانه او محروم هستند. اگر می‌خواهید بیاموزید چگونه دیگران را در طرز فکر، با خود همراه سازید و از همکاری مشتاقانه آنها بهره‌مند شوید باید بدانید که راز چنین موفقیتی در تکامل و تقویت همین توانایی ظریف نهفته است.»

و اما «راز سقراط» کدام است؟ این‌که «هنگام بحث و تبادل نظر با مردم با صحبت درباره موارد اختلافتان شروع نکنید بلکه با تاکید بر نکاتی که برآنها توفق دارید آغاز کنید و این ذتاکید را ادامه دهید ... کاری کنید که از طرف مقابلتان از همان ابتدا پی‌درپی بگوید:«بله! بله!» و اگر مقدور است نگذارید کلمه «نه» بر سر زبانش بیاید.»

چهارمین و آخرین بخش از کتاب«چگونه از زندگی و شغل لذت ببریم؟» به «روش‌هایی برای تغییر در دیگران بدون ایجاد دلخوری و رنجش انها» می‌پردازد. «چگونه انتقاد کنیم در حالی که به دلیل آن مورد تنفر قرار نگیریم، ابتدا درباره اشتباهات خودتان صحبت کنید، هیچ‌کس دوست ندارد دیگری به او دستور دهد و بگذارید فرد مقابلتان، صیانتش را حفظ کند» از مواردی است که در این بخش به ان اشاره می‌شود.


كتاب هايي در اين زمينه

سرنوشت را باید از سر نوشت
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

تسلط بر خود
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

کتاب معجزات تغییرات مثبت
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

قدرت بیان
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

مذاکره ناب ؛ رویکردی جدید در فنون مذاکره
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

ضربه های شفا بخش
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837