جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  05/02/1403
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > پزشکی و سلامت > پزشكي عمومی

قیمت آی کتاب
160,000 ریال
قیمت کتاب
200,000 ریال (20% تخفیف)

9 ماه انتظار زيبا
نويسنده: پاولا اسپنسر
مترجم: منصوره فضيلتي
ناشر: معيار انديشه
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 320
اندازه كتاب: وزیری جلد سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 10
کد کتاب: 74147

در حال حاضر یک جلد در فروشگاه موجود است

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب

يك معاينه كامل پزشكي انجام دهيد؛ چرا قبل از باردار شدن نزد يك متخصص زنان و زايمان مي رويد؟ زيرا مي تواند يكي از مهمترين معاينات مربوط به دوران بارداري شما باشد.
پزشك يا سلامتي شما را تأييد مي كند و يا در تشخيص و برطرف كردن هر مشكلي كه مانع باروري يا سلامتي دوران بارداري باشد به شما كمك مي كند.

بطور مثال اگر تا كنون به سرخجه متبلا نشده ايد بايد حداقل سه تا شش ماه قبل از حاملگي واكسن آن را تزريق كنيد تا از ابتلاي شما به اين بيماري كه باعث بسيار از نقصهاي مادرزادي مي شود، جلوگيري كند. اگر قبل از حاملگي ميزان قند خون كنترل شود خطر سقط ناشي از ديابتها به طور مؤثري كاهش مي يابد.

توجه داشته باشيد اگر اولين ملاقات شما با پزشكتان 2 ماه بيشتر بعد از باردار شدنتان باشد. در اين زمان نقشه ژنتيكي كودك شما تقريباً در حال بازشدن است. اگر در خانواده شما ناهنجاريهاي موروثي رايج باشد، بعضي از آزمايشات ويژه و مشاوره مي تواند به شما كمك كند. با صراحت هرچه در مورد شيوه زندگي و سابقه پزشكي و خانوادگي خود مي دانيد به پزشك بگوييد.

* مراقب كارهاي مربوط به دندانپزشكي؛ ماموگرافي و نظاير آن باشيد؛ مثلاً در دوران بارداري نبايد در معرض اشعه ايكس قرار گيريد.

* عادات مضر را كنار بگذاريد؛ احتمالاً شما مي دانيد كه سيگار كشيدن، نوشيدن مشروبات الكلي و مصرف داروهاي غير مجاز با مادر بودن جور نيست. اگرچه ترك اين عادات مشكل است ولي وجود اين عادات آن هم وقتي باردار هستيد، بسيار بد است. بنابراين از همين حالا شروع كنيد تا بدرستي بتوانيد آنها را در كنار بگذاريد.

از مواد خطرناك دوري كنيد؛ بديهي است قرار گرفتن در معرض دود سيگار ديگران و حشره كشها براي خانم باردار خطرناك است. شايد تعجب كنيد كه چيزهايي مثل حمام كردن در وان آب داغ، بعضي از ويتامين ها و مدفوع گربه نيز بسيار خطرناكند. مثلاً مواد گياهي و غذايي كه يد فراوان دارند باعث غير عادي شدن و ناهنجاري غده تيروئيد جنين مي شود.

داروهاي ضد آكنه (جوش صورت) خوراكي خطر سقط جنين و نقصهاي مادرزادي را افزايش مي دهد و بايستي حداقل 2 ماه قبل از حامله شدن قطع شوند. كارهايي را كه بطور معمول انجام مي دهيد و وسايل و موادي را كه در خانه استفاده مي كنيد مرور كنيد و هر دارويي را كه مصرف مي كنيد به پزشك خود اطلاع دهيد

و...


كتاب هايي در اين زمينه

مراقبت قبل و بعد از بارداری
   

بیمارستان غذایی ؛ دستورات غذایی آسان و لذیذ برای زندگی سالم
   

دیرپایی مغز ، ضد پیری
   

۲۰۰ نسخه برای نشاط و سلامتی
   

هنر شفابخشی گل درمانی
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

همه بايد بدانيم
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837