جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  11/07/1401
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > تاریخ و جغرافیا > جهان

قیمت آی کتاب
50,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

فراعنه بزرگ مصر باستان
نويسنده: اليزابت پين
مترجم: شهكام جولايي
ناشر: جويا
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 176
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 82933


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
دوره پيش دودماني مصر (تقريبا تا پيش از 3000 پ.م) دوره ايست كه در هنگامه آن، گروهي از روستاها زير رهبري نيرومندترين مردي كه از ميان خودشان برخاسته بود با هم متحد شدند. اين گروه از روستاها گشترش پيدا كردند و به ولايات و سپس پادشاهي هاي كوچك تبديل شدند.

نخستين قلمرو پادشاهي در مصر پايين، در ناحيه دلتاي نيل قرار داشت. در اينجا «زنبور شاه» سلطنت مي كرد كه نشان و پرچم رسمي اش زنبور عسل يا زنبور سرخ بود. زنبور شاه تاج سرخي بر سر مي گذاشت و جايگاهش كاخي ساده و آغازين بود كه «كاخ سرخ» ناميده مي شد.

دومين قلمرو پادشاهي در مصر ميانه نزديك به قاهره كنوني قرار داشت. اين منطقه تعلق به «نِي شاه» بود كه پرچم سلطنتي اش شاخه اي از گياه پاپيروسبود. او تاج سفيد بلندي بر سر مي گذاشت و كاخش «كاخ سفيد» ناميده مي شد. سومين قلمرو پادشاهي در مصر بالا واقع شده بود.

اين منطقه نزديك به محل «نخستين آبشارها» قرار داشت كه مصر را از همسايه جنوبي اش «نوبه» جدا مي كرد. اين بخش زير فرمان «شاهين شاه» بود كه پرچم سلطنتي اش از شاهين هايي كه در ژرفاي آسمان بي ابر مصر پرواز مي كردند برگرفته شده بود.

مورخان نمي‌توانند دقيقاً در مورد شكل ممفيس نطري بدهند، زيرا شهرهاي مصرباستان كه بر خلاف معابد و آرامگاه ها، از چوب و خشت ساخته شده بودند تا حد زيادي از بين رفته اند. اما بعضي دانشمندان تصويري از زندگي شهري را در مصرباستان بازسازي كرده اند.

آن‌ها معتقدند كه مردم طبقات مختلف در اين شهر سلطنتي زندگي مي‌كرده اند. زندگي مصري ها در ممفيس، مثل ساير مناطق مصر، بدون در نظر گرفتن طبقه اجتماعيشان در اطراف فرعون دور مي‌زد. فرعون و خانواده اش در قصري بزرگ در قلب شهر زندگي مي‌كردند...


كتاب هايي در اين زمينه

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837