جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  11/07/1401
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > تاریخ و جغرافیا > جهان

قیمت آی کتاب
40,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

اقیانوسی به نام زمین
نويسنده: حميد رحماني
ناشر: جهان كتاب
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 131
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 84292

در حال حاضر یک جلد در فروشگاه موجود است

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
«اقیانوسی به نام زمین» علاوه بر بررسی اقیانوس های جهان، به مبحث اقیانوس شناسی، آینده اقیانوس ها، جریان های اقیانوسی و ...نیز پرداخته است.

رحمانی که دکترای خود را در حوزه اقیانوس‌شناسی فیزیک دریا دریافت کرده، در این کتاب مخاطب را در حد امکان با همه آنچه باید راجع به اقیانوس و اقیانوس ها بداند، آشنا می کند.

در واقع «اقیانوسی به نام زمین» با تاکید بر اهمیت وجود آب در سیاره زمین و نیاز تمام موجودات به آب نگاشته شده و ضمن معرفی اقیانوس‌های پراکنده در جهان به پدیده‌های عجیب و شگفت انگیزی که در دریا‌ها واقیانوس‌ها رخ می‌د هد اشاره دارد از طرف دیگر با توجه به لزوم حفاظت از این نعمت بیکران طبیعی‌، موارد متعددی از آسیب‌هایی که ‌می‌تواند از سوی انسان‌ها به هستی دریا‌ها وارد‌اید بیان شده است.

«بیش از 70درصد کره زمین از آب تشکیل شده که به صورت اقیانوس‌های مختلف به یکدیگر مرتبط هستند در واقع کره زمین یک اقیانوس عظیم است و قاره‌های مختلف به صورت جزایری در درون اقیانوس‌ها پدیدار شده‌اند بنابراین اگر به جای زمین نام اقیانوس را بر روی این سیاه منظومه شمسی ‌می‌گذاشتند بسیار منطقی‌تر بود‌.

درون اقیانس‌های جهان پدیده‌های شگرف و بی‌نظیری وجود دارد که نمونه‌های مشابه آن ‌گاه بر روی زمین وجوددارد‌ گاه ندارد و همچنین بسیاری از پدیده‌هایی که روی زمین اتفاق ‌می‌افتد مانند وزش باشد‌، ریزش برف و باران، کنترل گرمای زمین، زیست گونه‌های مختلف موجودات و‌... متاثر از وجود دریا‌ها، اقیانوس‌ها و پدیده‌های اقیانوسی است.

به جرات ‌می‌توان گفت که اگر دریا‌ها و اقیانوس‌ها وجود نداشتند و یا چنان چه سهم کمتری از این سیاره را تشکیل ‌می‌دادند زندگی بر روی زمین با مشکلات بسیاری روبه رو ‌می‌شد.

در بخشی از این کتاب درخصوص دریای مدیترانه می خوانیم:«حدود 3 میلیارد پرنده در زمین های مرطوب حاشیه دریای مدیترانه زندگی می کنند و مواد غذایی خود را از آنجا به دست می آورند. این دلتاها اغلب در دهانه رودخانه نیل در مصر قرار دارند...»


كتاب هايي در اين زمينه

استراتژي هاي بقا
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

رازهاي شگفت آور
   

وقتی رودخانه ها می خشکند
   

شهروندي سبز ، دموكراسي سبز و عدالت سبز
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837