جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  02/03/1403
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > روانشناسی > روانشناسي عمومی

قیمت آی کتاب
170,050 ریال
قیمت کتاب
179,000 ریال (5% تخفیف)

خرید تلفنی

نیم کیلو باش ولی انسان باش!
نويسنده: سعيد گل محمدي
ناشر: نسل نوانديش
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 296
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2
کد کتاب: 112065


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
كتاب «نیم کیلو باش ولی انسان باش! » مانند کتاب های پیشی نویسنده ؛ شامل مجموعه اي از داستانها، حكايات، جملات الهام بخش براي افروختن شعله هاي عشق، محبت و مهر ورزي در درون و بهبود روابط ميان فردي و خانوادگي است. اميد كه در جاده زندگي، خواندن اين كتاب چراغي باشد براي رسيدن به اهدافتان، و زندگي تان را سراسر اميد و روشني بخشد.

یك زرافه از ارتفاع بدنیا می آید!! یك نوزاد زرافه به محض وارد شدن به این دنیای خاكی از ارتفاع 3 متری به زمین می افتد. (ارتفاع شكم مادر تا زمین) و معمولاً با پشت خود فرود می آید. ولی پس از چند ثانیه برمی گردد و پاهای خود را در زیر شكم خود جمع می كند. و با تكانی مایع حاصل از زایمان را از سر و صورت خود پاك می كند، و برای اولین بار دنیا را می بیند. اما پس از آن زرافه مادر اولین درس زندگی را به بچه خود می آموزد.

او آنقدر سر خود را پایین می آورد تا نوزاد خود را ببیند. سپس لحظاتی منتظر می ماند. و بلافاصله غیر منتظره ترین كاری را كه فكرش را بكنید انجام می دهد. و با لگد ضربه ای به كودك خود می زند به طوریكه بچه زرافه كمی آنطرف تر به پشت روی زمین می افتد. و این عمل تكرار می شود.

تا زمانیكه بچه زرافه نتواند بر روی دو پای خود بایستد فرآیند خشونت دوباره و دوباره تكرار می شود. هر گاه بچه زرافه احساس خستگی كند و تنبلی كند مادر دوباره با یك لگد او را وادار به تقلا می كند. تا اینكه بچه زرافه برای اولین بار سر پا بایستد. اما زرافه مادر دوباره لگدی به كودك خود می زند! اما چرا؟ برای اینكه به خاطر داشته باشد چگونه اولین بار بلند شده است در حقیقت مادر با اینكار به نوزاد می آموزد كه باید سریع بلند شود تا بتواند با گله بماند و گرنه وعده غذایی برای درندگان خواهد شد.

این حقیقت در دنیای واقعی هم نمود پیدا می كند. اروین استون درباره افرادی كه در زمینه های مختلف موفق و سرشناس بوده اند تحقیقات جامعی كرده است. و زندگینامه افرادی مانند میكلانژ، ون كوك، فروید و داروین را نگاشته و نقد كرده است. او سعی كرده بین این افراد رابطه ای پیدا كند. او می گوید: «من در مورد افرادی مطلب نوشتم كه در سر رویایی داشتند و آن را انجام دادند و به حقیقت رساندند.

آنها تو سری خوردند، شكست خوردند، سرزنش شدند و برای سالها به جایی نرسیدند، اما بعد از هر زمین خوردنی بلند شدند و ادامه دادند. شما نمی توانید چنین افرادی را تخریب كنید یا آنها را به هم بریزید. دیگر آنكه این افراد كمترین چیز را برای خود می خواستند.»


كتاب هايي در اين زمينه

كتاب هاي الينا
   

هزار و یک نکته ؛ دو جلدی در یک مجلد
   

برو دنبال قلبت
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

سه بیابان
   

مرواریدهای غلطان
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

معجزه نصيب بهترين ها مي شود
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837