جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  20/04/1399
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > دین > اسلام

قیمت آی کتاب
55,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

پژوهشی در زندگی امام مهدی(عج) و نگرشی بر تاریخ غیبت صغری
نويسنده: سیدمحمد صدر
مترجم: محمد امامی شیرازی
ناشر: دارالتبليغ اسلامي
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 276
اندازه كتاب: رقعی
کد کتاب: 112621

در حال حاضر یک جلد در فروشگاه موجود است
کمیاب یا دست دوم - کیفیت : خوب

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
این کتاب، ترجمه ای از «تاریخ الغیبة الصغری» است که قسمت اول آن با هدف روشنگری از فضا و جو حاکم بر دوره و محیطی که امام دوازدهم (ع) در آن به دنیا آمده اند به نگارش در آمده است.

بر این اساس، در زمینه شرایط زندگی دو امام قبلی یعنی حضرت امام هادی(ع) و امام عسگری(ع) همراه عملکرد خلفای آن دوره (از سال 234 تا 260) مباحثی ارائه می شود.

در بخش اول این کتاب، نویسنده با بینشی کامل به تجزیه و تحلیل پرداخته و در حقیقت تاکتیک های آن دو امام و نحوه راندن شیاطین بنی العباس را از حریم مقدس نبوت و قرآن را بسیار عالی ترسیم نموده است.

مترجم این بخش از کتاب را به صورت یک جلد مستقل تحت عنوان «پژوهشی در زندگی امام مهدی(ع) و...» در طی دویست و هفتاد و شش صفحه و چهار فصل به شرح ذیل ارائه نموده است.

مؤلف نخست در مقدمه به تبیین بعضی از مختصات رهبران صالح(نور) و رهبران فاسد(نار) می پردازد آن گاه به معرفی اجمالی رهبران شایسته اسلامی می پردازد و به منظور ارائه اطلاعات بیشتر از حضرت امام زمان(ع) به عنوان مقدمه به بررسی حوادث دوران حیات امام هادی (ع) و امام عسگری می پردازد.

فصل اول که تحت عنوان زمان عسکریین (ع) آمده است به تحلیل حوادث سالهای 234 تا 260 اختصاص دارد. در این بخش تاریخچه بنای سامرا و علت آن و خلفائی که در آن جا حکومت کردند و جنایات و خیانت هایی که مرتکب شدند و ... مورد اشاره قرار می گیرد. 

فصل دوم: تاریخ امم علی بن محمد الهادی (ع): در این قسمت چگونگی جلب امام هادی(ع) به سامرا و خط مشی امام (ع) در برابر متوکل و جایگاه امام(ع) و دید عامه مردم و احتجاجات آن حضرت باافراد و فعالیت های علمی و برخورد با اصحاب و... تبیین و تشریع می شود. 

فصل سوم: تاریخچه امام حسن عسگری(ع): موقعیت امام عسگری(ع) در برابر حوادث عمومی برخورد امام(ع) با معتمد و وزرای عباسی و موضع گیری امام(ع) در واقعه صاحب رنج و توده مردم اجتماع و اصحاب خود و زمینه سازی حضرت برای غیبت امام مهدی(ع) و بررسی رحلت یا شهادت امام عسگری و.. مجموعه مطالبی هستند که در این قسمت به بررسی آنها پرداخته می شود. 

فصل چهارم: زندگینامه امام مهدی(ع) در زمان حیات پدر بزرگوارشان: جو عمومی جامعه و سرگذشت مادر امام مهدی(ع) و وقایع مربوط به ولادت و همینطور حفظ جان و معرفی امام مهدی(ع) به مردم توسط حضتر عسگری (ع) و وقایع مربوط به شهادت امام عسگری(ع) و عملکرد جعفربن علی و برخورد امام زمان(ع) با جعفر و سرانجام جعفر و... مجموعه مباحث این فصل را که آخرین فصل دفتر اول است تشکیل می دهد.


كتاب هايي در اين زمينه

خاطره آن شب
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

نشانه هایی بعد از ظهور امام زمان (عج)
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

عصر ظهور
   

امام مهدي عجل الله تعالي و فرجه الشريف
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

نمايشنامه ؛ مليكا
   

مصلح غيبي
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


اطلاعات بیشتر برای کتاب معرفی شده

راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
77605503
77635308