جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  26/09/1397
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 

 
معرفي كتاب > علوم انساني > علوم سیاسی

قیمت آی کتاب
400,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

چهارده سال سياست صادقانه
نويسنده: مصطفی کواکبیان
ناشر: آشنايي
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 540
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 119315

فروخته شد - موجود نمی باشد

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
مجموعه فعاليت هاي حزب مردم سالاري

این کتاب مجموعه‌ای از چهارده سال سیاست‌ورزی حزب مردم‌سالاری است و تمرکز این مباحث بیشتر در دهه هشتاد است. کتاب در سه بخش «گزارش کنگره‌های سراسری حزب مردم‌سالاری» ، «مواضع ، بیانیه‌ها ، دیدگاه‌ها و اطلاعیه‌های حزب مردم‌سالاری» و «عملکردها ، اقدامات ، دیدارها ، افطاری‌ها و اردوهای حزب مردم‌سالاری» تنظیم شده است.

در بخش نخست این کتاب ، گزارش کنگره‌های سراسری حزب مردم‌سالاری از کنگره اول تا یازدهم مکتوب شده است.
همچنین «مواضع و بیانیه‌ها»ی این حزب در کنگره‌های مختلف با دسته‌بندی زمان‌ ، موضوع بخش دوم این کتاب است که مطالب آن به صورت «کنگره اول تا سوم (خرداد ۸۱ تا آذر ۸۳)» ، «کنگره سوم تا چهارم (آذر ۸۳ تا آذر ۸۴)»، «کنگره چهارم تا پنجم (آذر ۸۴ تا اسفند ۸۵)» ، «کنگره پنجم تا ششم (اسفند ۸۵ تا دی ۸۶)»، «کنگره ششم تا هفتم (دی ۸۶ تا بهمن ۸۷)» ، «کنگره هفتم تا هشتم (بهمن ۸۷ تا بهمن ۸۸)» ، «کنگره هشتم تا نهم (بهمن ۸۸ تا بهمن ۸۹)» ، «کنگره نهم تا دهم (بهمن ۸۹ تا بهمن ۹۰)» ، «کنگره دهم تا یازدهم (بهمن ۹۰ تا بهمن ۹۱)» تنظیم شده است.

در بخش بعدی که به عملکردها ، اقدامات و دیدارهای این حزب با شخصیت‌های تاثیرگذار مختلف از کنگره اول تا یازدهم می‌پردازد، به انعکاس مطالبی چون افتتاحیه دفتر حزب در استان قم ، ثبت نام نامزد جبهه تحکیم دموکراسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ، دیدار فعالین جبهه تحکیم دموکراسی با هاشمی رفسنجانی ، دیدار دبیر کل حزب با سیدحسن خمینی ، حضور سفیر فلسطین در حزب و غیره پرداخته است.

اگرچه در کتاب «چهارده سال سیاست صادقانه» کارنامه و مواضع یک حزب از سال ۱۳۸۲ تا به حال رقم خورده است اما به دلیل بیان حوادث مختلف داخلی و خارجی و موضع‌گیری بسیاری از رجال سرشناس در واکنش به جریان‌های سیاسی و اجتماعی می‌تواند به عنوان یک منبع قابل توجه تلقی ‌شود.

در واقع این کتاب که به نوعی روزشمار تاریخی حوادث دهه ۸۰ و ۹۰ و پس از آن محسوب می‌شود ، با ریزبینی مسایل سیاسی و اجتماعی جامعه را نقد و وقایع‌نگاری می‌کند.

مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالاری در مقدمه کتاب نوشته است : «هرچند نگارنده فعالیت‌های تشکیلاتی را در سن ۱۶ سالگی در اسفند ۱۳۵۷ همزمان با آغازین روزهای پیروزی انقلاب با راه‌اندازی گروه «خمینیون» در سمنان آغاز کرد ، اما دو سال بعد به صورت گسترده‌تر به عنوان قائم مقام دبیر حزب جمهوری اسلامی استان سمنان اولین گام‌های خویش را جهت تقویت تحزب کشور برداشت.»

در بخشی از این کتاب متن سخنرانی کواکبیان را که در سومین کنگره حزب مردم‌سالاری در ۱۲ آذر ۱۳۸۳ ایراد شده است ، می‌خوانیم :
«ما بر این باوریم که تحمیل شرایط غیر منطقی کشورهای قدرتمند و پذیرش تعلیق به اصطلاح داوطلبانه غنی‌سازی اورانیوم و صدور قطعنامه‌های متعدد شورای حکام و در مجموع فشارهای خارجی و بین‌المللی را باید نتیجه طبیعی عدم اقبال عمومی مردم به حاکمان و عدم مشارکت حدود ۵۰ درصد از واجدان شرایط در انتخابات مجلس هفتم بدانیم. بی‌توجهی به شکاف نسل‌ها ، باور نکردن به باورهای نسل سوم و میدان‌ندادن به آنان به گونه‌ای که متوسط سن مجموع مدیران ارشد نظام از ۳۴ سال ابتدای پیروزی انقلاب به ۵۲ سال پایان سال ۸۲ نمونه‌ای از چنین فرایندی است. عدم توزیع صحیح ارزش‌ها و امکانات و قدرت سیاسی و بی‌توجهی به مفهوم شایسته‌سالاری در حکومت و تکاثر قدرت و تمرکز اقتدار در میان جمع محدوی از شخصیت‌هایی که علی‌رغم برخی توانایی‌ها و شایستگی‌ها، وضعیت ناکارامد کنونی حاصل عملکرد این عزیزان است.»


كتاب هايي در اين زمينه

نیاکان ما
   

موانع مردم سالاری در ایران
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

سیر تفکر جدید در جهان و ایران
   

نشان ها و مدال های قاجاریه
   

مجموعه ی چراهای تاریخ ایران از عصر باستان تا پیروزی انقلاب اسلامی
   

خاطرات و اسناد عبدالحسین نوایی ؛ نکته ها و ناگفته های عصر پهلوی
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
سفارش كتاب بدون عضويت
پيگيري كتاب بدون عضويت
پيش از مرگ بايد خواند
مقالات
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان

پیگیری و سفارش تلفنی
88398811
88318734