جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  02/03/1403
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > دین > اسلام

قیمت آی کتاب
40,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

خرید تلفنی

شرح حال و آثار سيد جمال الدين اسدآبادي (كپي)
نويسنده: ميرزا لطف الله اسدآبادي
ناشر: سحر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 128
اندازه كتاب: رقعی جلد سخت
کد کتاب: 78800

در حال حاضر یک جلد در فروشگاه موجود است

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
سيد جمال الدين اسدآبادي

در شهر اسد آباد همدان در محله با سابقه «امامزاده احمد» مردماني نجيب از سادات حسيني زندگي مي گذرانند و پاكمردي از تبار پيامبر (ص) راهبري آنان را بر عهده دارد. سيد صفدر عالمي پرهيزگار و دانشمندي پارساست كه ساكنان كوچه سيدان، سالاري آن بزرگوار را پذيرفته و دل به فرمانش سپرده اند.سيد صفدر و همسرش (سكينه بيگم) كه زني باسواد و آشنا بر آن بود همچون شوي خويش از تربيت خانوادگي و نجابت ذاتي برخودار بود. سيد جمال الدين در ماه شعبان 1254 ق (1217 ش) در چنين خانواده پاك وارسته اي پا به عرصه وجود نهاد.

تحصيلات:

سيد از پنج سالگي در نزد پدر و مادر آموزش قرآن را آغاز كرد و مقدمات عربي را طي سالها اول تحصيل بخوبي فرا گرفت.در سال 1264 ق، به همراه پدرش «سيد صفدر» وارد شهر قزوين مي شود و چهار سال در آنجا ماندگار مي گردد. وي با پشتكار و جديت در حوزه علميه اين شهر به درس و بحث پرداخت و علوم و فنون مختلف را با اشتياق ياد گرفت و در ادبيات عرب، منطق، فقه و اصو سرآمد همدرسان خود شد.

سيد جمال الدين در سال 1266 ق به همراه پدر وارد تهران شد. در اين هنگام امير كبير در سمت صدارت عظمي همچنان قدرت را در دست داشت.سيد در تهران تحصيلات خود را ادامه داد و نبوغ علمي و فضل و كمال سيد بسرعت فضاي شهر تهران را فرا گرفت.

هجرت به نجف:

سيد صفدر در مدت اقامت خود در تهران، به اسرار پيچيده اي كه در روح و روان فرزند دلبندش نهفته بود، بيش از پيش پي برد. او جوان خود را در برخورد با عالمان بزرگ و مجتهدان بلند پايه، همانند دانشمندي زبردست و مطلع از رموز علوم يافت كه زباني گويا و سخني نافذ داشت.

بر اين اساس مصمم شد وي را به مركز حوزه علوم و معارف اسلامي (نجف اشرف) ببرد و به درياي پرتلاطم علم شيخ انصاري (استاد بزرگوار خود او) وصل سازد.سيد در سال 1266 ق همراه پدر به قصد نجف اشرف از تهران حركت مي كند. و در آنجا به خدمت شيخ مرتضي انصاري ـ طاب ثراه ـ مي رسد. وي چهار سال در خدمت آن عالم فرزانه مشغول تحصيل علوم اسلامي مي شود و در علوم تفسيري، حديث، فقه، اصول، كلام، منطق، فلسفه، رياضي، طب، تشريح، هيئت و نجوم به تحقيق مي پردازد و در تمام اين مدت مخارج سيد جمال الدين را شيخ انصاري به عهده مي گيرد و در نهايت درجات علمي او را تصديق و به فتوا دادن در امور شرعي اجازه اش مي فرمايد.

اين در حالي بود كه آوازه فراست و نبوغ سيد جمال، عالمان نجف، كربلا و سامرا به حيرت واداشته بود، تا اين كه مورد حسد و كينه برخي نا اهلان قرار گرفت و به توصيه استاد بزرگش، در سال 1270 ق روانه شهر بمبئي در هندوستان شد.


كتاب هايي در اين زمينه

مرد سفر: سفرهاي ابن بطوطه
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

رازهای پنهان در جنبش جنگل
   

ایران و امریکا:گذشته شکست خورده و مسیر آشتی
   

تاريخ بلعمي جلد 2

دست های نامرئی
   

لرستان در عهد قاجار
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837