جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  05/02/1403
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > علوم انساني > علوم سیاسی

قیمت آی کتاب
200,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

دست های نامرئی
نويسنده: محمد عبداللهي
ناشر: ساحل اندیشه
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 478
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 7
کد کتاب: 97013


امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
واکاوی راهبردها و راهبران براندازی نرم در ایران

کمیته خطر کنونی آمریکا در سومین گزارش دوران فعالیت خود با عنوان (ایران رویکرد جدید) به طور تخصصی تهدیدها، آسیب‌ها و فرصت‌های موجود در جامعه ایران را تبیین می کند و راهبردها و سیاست‌های مقابله‌ای با جمهوری اسلامی ایران را ارایه می‌نماید و در نهایت خواستار تقویت جریان ایرانی هم سو با آمریکا می‌گردد.

این گزارش شش صفحه‌ای که با امضای مارک پالمر منتشر شده است با تهاجم علیه مقام معظم رهبری آغاز شده و در متن گزارش در ۳۳ نوبت شخصیت حقیقی و حقوقی معظم له مورد هجوم و تخریب قرار می گیرد. این تهاجم اگر چه در نوع و سطح خود بی نظیراست، نشانگر جایگاه رهبری و ولایت فقیه در مقابله و ناکام سازی تهاجم فرهنگی و نرم دشمنان انقلاب اسلامی است...

كتاب فوق؛ در پنج بخش به بررسی تاریخچه تلاش برای براندازی نرم جمهوری اسلامی پرداخته و وقایع پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری را از زاویه‌ای دیگر واکاوی کرده‌ است و تلاش می‌کند علاوه بر ارائه و تحلیل برخی اسناد منتشره درباره سناریوی براندازی نرم در ایران، به شناخت دقیق از برخی شرکای داخلی دشمنان کمک کند


فهرست
بخش اول، «جنگی به قدمت سه دهه»، به بیان تاریخچه انقلاب‌های مخملی در دنیا و معرفی و بازشناسی تفکرات، آرا و عملکردهای نظریه‌پردازان اصلی جنگ نرم پرداخته است.

بخش دوم، «گام به گام تا رؤیای براندازی»، به مراحل انقلاب مخملی در ایران و به طور خاص وقایع سال ۸۸ اشاره داشته و به واکاوی عمیق اتفاقات از منظری جدید پرداخته و در انتها مدیریت بحران مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ را بررسی کرده است.

بخش سوم، «مؤسسه‌های آمریکایی و غربی»، بنیادها و مؤسسات آمریکایی و انگلیسی که در حوزه برنامه‌ریزی و اقدام در راستای جنگ نرم علیه ایران و کشورها فعال هستند و نیز جاسوسان ایرانی که در آنها فعالیت می‌کنند، معرفی و بررسی شده‌اند.

بخش چهارم، «رونمایی از تازه‏ترین سناریوهای براندازی»، برنامه‌های ویژه براندازی چند مؤسسه آمریکایی که به‌طور خاص در جهت پیشبرد اهداف جنگ نرم در ایران فعالیت می‌کنند، تشریح شده است.

بخش پنجم، «دانشگاه، نقطه‏ کانونی هدف‏گذاری دشمن»، به بررسی تلاش دشمن در دانشگاه به عنوان نقطه کانونی جنگ نرم دشمن و تفکرات متعددی که در راستای ضربه به نظام جمهوری اسلامی در دانشگاه پیگیری می‌شود، پرداخته شده است.


كتاب هايي در اين زمينه

از تصویر تا اسطوره
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

چه قدر خوبیم ما!
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

ایران و امریکا:گذشته شکست خورده و مسیر آشتی
   

کاسه چه کنم چه کنم
   

نوید بهار
   

نژاد،قوم و ملت در ایران
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837