جستجو براي:  در 
صفحه کلید فارسی
پ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 Back Space
ض ص ث ق ف غ ع ه خ ح ج چ
ش س ي ب ل ا ت ن م ك گ
ظ ط ز ر ذ د ء و . , ژ
       جستجوی پیشرفته کتاب
  24/01/1403
نویسندگان   ناشران   بانک کتاب   فروشگاه
 
 
معرفي كتاب > مجله > فرهنگي - آموزشي

قیمت آی کتاب
50,000 ریال
قیمت کتاب
ریال

مجله جهان كتاب ۲۸۵ - ۲۸۶
نويسنده: گروه نويسندگان
ناشر: جهان كتاب
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 80
اندازه كتاب: رحلی - سال انتشار: 1391
کد کتاب: 96637

در حال حاضر یک جلد در فروشگاه موجود است

امتیاز آی کتاب به این کتاب:

امتیاز دهی به این کتاب:

مروري بر كتاب
این شماره، آخرین شمارة سال هفدهم مجلة جهان کتاب است.

مطالب این شماره با نوشته‌ای دیگر از مجموعة «نامه‌های پراگ» پرویز دوائی، با عنوان «غار علی بابا» آغاز می‌شود. مقالة «تماشای کارآگاه» نوشتة مارک لاوسون، بررسی‌ای است جامع از ادبیات پلیسی در کشورهای غربی و رشد این ژانر ادبی در جاهایی و پانگرفتن آن در نقاطی دیگر و دلایل این امر.

در بخش معرفی و نقد کتاب‌ها، از جمله این عناوین مورد بررسی قرار گرفته‌اند: کتاب شاهنامة فردوسی: تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات از مهری بهفر به قلم ایرج پارسی‌نژاد؛ گلگشتهای ادبی از احمد سمیعی گیلانی به قلم سعید رضوانی؛ پیر پرنیان اندیش (در صحبت سایه) به قلم سایه اقتصادی‌نیا؛ رباعی‌های خی٧ام و نظریة کیمی٧ت زمان تالیف علی سلیمی به قلم حامد توکلی دارستانی؛ سمرقند اثر امین معلوف به قلم زهره روحی؛ یادداشت‌هایی از زندگانی باقر کاظمی (مهذب‌الدوله) به قلم کاوه بیات؛ تاریخ گمشدة قوم قشقایی از نوروز درداری به قلم منصور نصیری طیبی.

مقالة «نوشتن آن‌گونه که همینگوی می‌نوشت» از تونی روستیر و با ترجمة پرتو شریعتمداری؛ «ابوالقاسم لاهوتی و نوشته‌هایی از پژوهشگران تاجیک دربارة او و شعرش» به قلم مسعود عرفانیان؛ «یک سند تاریخی از دانشجویان ایرانی در برلین» از قاسم نورمحمدی از دیگر مطالب این شماره است.

«در کتابخانه‌های دیجیتال» این شماره به سپهبد حسین آزموده (دادستان ارتش پس از 28 مرداد 1332) و خاطرات او از محاکمة دکتر مصدق، کشف شبکة نظامی حزب توده، ... و انقلاب بهمن 1357 اختصاص دارد که با نام «روایت دادستان» به قلم مجید رهبانی به چاپ رسیده است.

زری نعیمی در صفحة خود، «هزار و یک داستان»، این بار به بررسی 11 کتاب از ادبیات معاصر ایران پرداخته است؛ از جمله: چه کسی گفت عاشقی از یادت می‌رود؟/ مهری بهرامی، خلیج زیر پایش بود/ شهلا انصاری، دومینات یا مامان اون زنه رو .../ فرید قدمی، زیر چراغ‌های تاریک/ راشین مختاری، شکارچی را به عروسی‌ام دعوت کن/ مسعود لک، قلعه مرغی / سلمان امین، کتلت سرد/ امیر پناهی آذر، مامور سیگاری خدا/ محسن حسام. «شعرهای زمانه» عنوان بخش تازه‌ای است که به بررسی دفترهای شعر معاصر اختصاص دارد. نقد و بررسی سه دفتر شعر به قلم فریاد ناصری در این شماره آمده است: من یک روز داغ تابستان به دنیا آمدم/ مانا آقایی، فصل کاشتن کلمات/ آرش نصرت‌اللهی، سیب قهوه‌ای/ مجید یاری.

معرفی کوتاه چند کتاب، یادی از درگذشتگان، دکتر محمود عنایت و مرتضی ثاقب‌فر، و دو بخش‌ ثابت مجله، «تازه‌های بازار کتاب» از فرخ امیرفریار و صفحة طنز «کافه کل٧ه‌قند» از فاضل ترکمن پایان‌بخش این شماره است.


كتاب هايي در اين زمينه

شماره نوروزی جهان کتاب
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

مجله جهان کتاب ۳۰۱ - ۳۰۳
   

مجله جهان کتاب 312 - 311
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

مجله جهان كتاب ۲۶۸ - ۲۶۹
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

مجله جهان كتاب ۲۹۲ - ۲۹۳
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

مجله جهان كتاب ۲۹۴ - ۲۹۶
سفارش بدون عضویت
یا سفارش تلفنی
   

كتاب هايي در اين زمينه       فهرست کتاب های این گروه


راهنماي سايت
كتاب
مقالات
پيش از مرگ بايد خواند
گزارشات
جان کلام
نقد و ادبيات
تاريخ سينما
شاهنامه خوانی
داستان های کوتاه
امثال و ادبيات كهن
افسانه ها و فرهنگ توده
آی کتاب پلی است بین پدیدآورندگان
کتاب و خوانندگان آثارشان
پیگیری و سفارش تلفنی
88140837